5 důvodů proč číst knihy

proc_cist_knihy

Přijde vám čtení knih zbytečné a ztráta času? Nikdy jsem nebyl milovníkem knih. V posledních letech se to ale změnilo. Nyní vám uvedu 5 důvodů proč se do čtení knih pustit.

Už neuděláte chybu v textu

Čtením knih si ukládáte slova do paměti. Při psaní textu díky tomu nebudete přemýšlet, jestli v daném slově napíšete měkké, nebo tvrdé i.

Budete mít lepší slovní zásobu

Naučíte se spoustu nových slov, které časem automaticky začnete používat. Budete znít přesvědčivěji a vzdělaněji. Navíc se začnete přesněji vyjadřovat.

Je to relax

Slunce, zahrada, lehátko a kniha. Pro mě nejlepší kombinace. Pokud cestujete, vezměte si ji sebou na výlet či do vlaku. Zpříjemníte si tak cestu a uděláte něco pro sebe.

Nemilovat knihy znamená nemilovat moudrost. Nemilovat moudrost však znamená stávat se hlupákem

Trénujete soustředění

Čtení dobře procvičí vaše soustředění. Najděte si téma, o které se zajímáte a soustřeďte se jen na čtení.

Budete moudřejší

V knihách se dočtete spoustu informací, která jsou často obsáhle popsány. Díky těmto informacím se stanete moudřejším člověkem.

Jelikož se nejvíce zajímám o osobní rozvoj, tyto knihy mi nejvíce pomohly v tom, jak se chovat v určitých situacích. Např. jakmile na mě někdo spustí kritiku, nezačnu hned zbrojit, jak jsem to dříve dělal a dnes to stále většina lidí dělá. Ale nechám člověka domluvit, poděkuji mu za názor, vše si promyslím, často i uznám svoji chybu a následně v klidu argumentuji. Cítím se moudřejší.

Přidejte se k nám do FB skupiny Půjčím ti knížku, nebo si ihned nějaké knihy objednejte.

Napsat komentář