4 místa kde a jak se seznámit s fajn lidmi

poziti_jak_se_obklopit_fajn_lidmi

Je to skvělý pocit, seznámit se s novými lidmi, kteří myslí podobně jako vy. Z některých se klidně mohou stát vaši blízcí přátelé, na které se můžete obrátit, svěřit se, požádat o názor.

Pár takových přátel mám. Není jich mnoho, ale to vůbec nevadí. Proč? To jsem uvedl ve svém článku Nespokojené životy, pomluvy, závist, lži a já. Přitom najít takové lidi není vůbec složité.

Sociální sítě

Asi nejjednodušší možnost a velmi rychlé seznámení s podobnými lidmi jako jste vy. Oblíbil jsem si několik stránek s tématy, o která se zajímám. Sleduji příspěvky, občas něco okomentuji.

Uvidíte, že brzy narazíte na lidi, kteří jsou stejně naladěni jako vy.

Knihkupectví

Nejčastěji postávám před regálem s tématy osobní rozvoj, pozitivní myšlení a motivace. Většinou před tím regálem nestojím sám.

Co myslíte, jaký asi bude člověk, který tam stojí vedle vás? Ano, bude mít stejné myšlení jako vy.

I když nejsem upovídaný typ člověka, nedá mi to a jednoduše se zeptám: „Jakou knihu hledáte?“ Nestalo se mi, aby tam stál člověk, se kterým bychom si nebyli vzájemně sympatičtí.

Jsem přesvědčený, že si člověk každým úsměvem

prodlužuje život.

Park

Jakmile je venku hezky, chodím se projít do parku. Často zde narazím na člověka, který je mi podobný:

  • Sedí na lavičce
  • Relaxuje
  • Usmívá se
  • Nikam nekvaltuje
  • Užívá si přítomnosti

Byl bych hlupák takového člověka neoslovit.

Obchod

Čas od času stojím před regálem a držím v rukou výrobek, o kterém chci zjistit podrobnější informace. Stane se, že člověk, který stojí vedle mě, drží stejný výrobek. Není nic jednoduššího, než se jej na požadované informace zeptat.

Další místa

Je jich spousta. Sportujete? Na fajn lidi narazíte při běhu, na bruslích, v posilovně. Je ve městě nějaká událost? Fajn lidi můžete oslovit na koncertě (není to úplně ideální kvůli hluku, ale třeba o přestávce). Koná se u vás výstava, akce na téma, které vás zajímá? Budou zde lidé, kteří mají stejné zájmy jako vy.

Nebo vyzkoušeje seznámení přes internet. Přihlaste se do zajímavého kurzu. Odjeďte do Chorvatska.

Samozřejmě už se mi stalo, že někteří lidé, které jsem takhle oslovil, na mě koukali jak na exota. Nad tím je potřeba se pousmát a jít dál. Kde vy jste naposledy někoho oslovili?

Napsat komentář